نماینده شورای شهر رشت در سازمان سرمایه گذاری شهرداری، تاکید کرد: عمارت بلدیه، هویت تاریخی این شهر است و احیای آن با بودجه شهرداری باید صورت گیرد و قرار نیست با هر تغییر کاربری و هر مدل سرمایه گذاری در طرح های سازمان سرمایه گذاری گنجانده شود.

جلال الدین محمد شکریه با اشاره به وضعیت نگهداری ساختمان بلدیه اظهار کرد: بنده به عنوان عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان سرمایه گذاری اعلام می کنم، ساختمان بلدیه هویت شهر رشت است و اجازه تغییر کاربری غیر فرهنگی نمی دهم.

وی به استناد نامه ارسالی رئیس شورا در پنجم اردیبهشت ماه به شهردار رشت، اعلام کرد: با توجه به اینکه در دفترچه بودجه امسال ردیف بودجه مشخص برای مرمت این عمارت از ردیف کدهای عمرانی دیده شده است، شهردار وظیفه دارد مرمت بنا را نه در قالب بسته سرمایه گذاری بلکه با بودجه شهرداری آغاز نماید.

وی ضمن تقدیر از روسای کمیسیون های عمران و بودجه شورا در کددار نمودن اعتبار برای مرمت بناهای میراثی در تملک شهرداری یادآور شد: به شهردار تکلیف شده که با توجه به اقلیم گیلان و کوتاهی فصل اجرای پروژه های عمرانی هرچه زودتر مرمت بنا را آغاز نماید و به هیچ وجه نیاز نداریم از سرمایه بخش خصوصی استفاده کنیم.

کوتاهی شهردار در اجرای این ابلاغ شورا پذیرفتنی نیست. مضاف بر اینکه اخباری هم مبنی بر نشست ساختمان شنیده می شود.شکریه تاکید کرد: این پروژه به هیچ وجه در طرح های مطالعاتی سازمان سرمایه گذاری گنجانده نشده و وقتی ردیف بودجه مصوب شورا دارد، انتظار داریم شهردار هرچه سریعتر دستور کتبی رئیس شورا را اجرایی نماید/ دیارمیرزا،